Londýn - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Nejkrásnější místa Irska pěšky - letecky

Irsko  Connemara NP 1

Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant‘s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme okolo stolové hory Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Též si prohlédneme hlavní město Irské republiky Dublin. Pro rok 2020 si cestu do Irska a zpět zpříjemníte a zkrátíte letecky.


 

Program zájezdu

1.den (so): Let Praha – Dublin, přejezd na nocleh.
2.den (ne): Cesta na sever. Vyhlídka z provazového mostu CARRICK-A-REDE, pěší túra po překrásném pobřeží severního Irska nás vede podél útesů s dramatickými sceneriemi dojdeme k světoznámému GIANT´S CAUSEWAY, Obrovu chodníku. Procházka po krásném pobřeží po Portballintrea Village. Trasa 8 km. Přejezd k DUNLUCE CASTLE. Ubytování.
3.den (po): Odjezd do Irské republiky. Návštěva města LONDONDERRY, přejezd přes DONEGAL. Turistika v NP GLENVEAGH, odjezd do místa ubytování.
4.den (út): Po snídani prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, v místě posledního odpočinku básníka W. B. Yeatse, pěší turistika v okolí dominantní stolové hory BEN BULBEN, vrchol 527 m n. m., prohlídka vodopádu, návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky), zajímavá místa v okolí Sligo, návrat do místa ubytování.
5.den (st): Přejezd k Westportu. Výstup na svatou horu Irska CROAGH PATRICK (stoupáme od hladiny moře, vrchol 764 m n.m., trasa 5 km). Za dobrého počasí krásné výhledy na WESTPORT BAY. Alternativně procházka v parcích Wesport House. Přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey. Ubytování.
6.den (čt): Přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYNALACKAN CASTLE do FANORE s krásnou písčitou pláží u Atlantiku (14 km s malým stoupáním). Přejezd do místa ubytování.
7.den (pá): Odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (různé varianty tras 4 - 16 km dle časových možností). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants´s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem. Ubytování.
8.den (so): DUBLIN , prohlídka hlavního města Irska. Možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guiness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, v které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells). Procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno. Nocleh v Dublinu .
9.den (ne): Odlet z Dublinu do Prahy.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
357-013.8.-11.8.202444 990,-rezervovat

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Dublin a zpět
 • transfery z/na letiště
 • doprava autobusem v Irsku
 • 8x nocleh ve 2lůžkových pokojích v hotelu
 • 8x snídaně
 • vedoucí zájezdu

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 65 000 Kč (příplatek: : 725 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení - omezený počet, na vyžádání v CK

Zajímavosti

Dublin:

Fotografie

Irsko-domecekIrsko - BurrenIrsko  Cliffs of Moher 3Irsko  Cliffs of Moher 5Irsko  Cliffs of Moher 7Irsko  Cliffs of Moher 9Irsko  Cliffs of Moher 10Irsko  Cliffs of Moher 11Irsko  Cliffs of Moher 12Irsko  Connemara NP 1Irsko  Connemara NP 5Irsko  Connemara NP 6

Zájezdy - Londýn

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz