Londýn - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Velký okruh Irskem a Severní Irsko

Irsko -Gap of Dunloe (1)

Irsko je nádherná země s bohatou a bouřlivou minulostí. Teprve na počátku 20.století získalo Irsko samostatnost, oddělilo se od svého silnějšího souseda od Velké Británie. Většina historických skvostů je zasazena v unikátní přírodní scenerii. Díky vysokému množství srážek zdejší vegetace opravdu připomíná zelený smaragd. Smaragdový ostrov je jedním z nejčastěji používaných příměrů pro tuto úžasnou zemi.


 

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd v podvečerních hodinách z ČR.
2.den (st): Přejezd kanálu La Manche, přejezd do oblasti Birminghamu/Manchesteru, ubytování v hotelu.
3.den (čt): Ráno cesta na jihozápad Anglie, přejezd trajektem do Irska (cca 4 hodiny). Po vylodění v Irsku pokračování v cestě do oblasti Killarney. Večer ubytování.
4.den (pá): RING OF KERRY - okružní jízda se zastávkami v jedné z nejmalebnějších oblastí Irska, proslavené nádhernými přírodními scenériemi. Procházka uprostřed hor u GAP OF DUNLOE - půvabná rokle se třemi jezery. Výlet v oblasti KILLARNEYSKÝCH JEZER, vodopád TORC. Městečko KENMARE s domky v pastelových barvách.
5.den (so): Dopoledne BUNRATTY - typický irský hrad a skanzen a dále do oblasti THE BURREN - neobvyklá a drsná divočina. ÚTESY CLIFFS OF MOHER - vyhlídka z útesů až 200 m vysokých, které patří k nejkrásnějším pobřežním úsekům Evropy. Při zpáteční cestě zastávka v romantickém městečku ADARE.
6.den (ne): Prohlídka palírny tradiční irské whiskey - MIDLETON. Odpoledne BLARNEY CASTLE - snad nejznámější hrad Irska, ke kterému se váže řada pověr a zejména pak proslulý „kámen výřečnosti”. CORK - čilé přístavní město na ostrově mezi rameny řeky Lee.
7.den (po): Přejezd na východ Irska. ROCK OF CASHEL - vápencová skála s pozoruhodnou impozantní zříceninou hradu z 12. st., bývalého sídla keltských králů, který vévodí stejnojmennému městečku. Návštěva raně křesťanského kláštera GLENDALOUGH (založen v 6. st.) v překrásném údolí, jemuž se říká „údolí dvou jezer” či „Irské Delfy”.
8.den (út): Zastávka u zříceniny hradu DUNLUCE, který vévodí Causeway Coast a dramaticky se tyčí na vrcholu čedičového skalního výběžku - fotopauza u hradu, který byl předlohou pro hrad Cair Paravel z knižní série Letopisy Narnie od C. S. Lewise. OBRŮV CHODNÍK (Giant´s Causeway) s pozoruhodnými šestibokými čedičovými sloupy (UNESCO). Lehká turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat slavný visutý provazový most CARRICK-A-REDE-ROPE. 20 m dlouhý a 1m široký lanový most vede ve výšce 30 m přes propast. Magická alej DARK HEDGES - zastávka u nekrásnější bukové aleje na světě, proslavené seriálem Hra o trůny. Prohlídka LONDONDERRY - městské hradby, historické centrum.
9.den (st): CARRICKFERGUS - nejimpozantnější středověká pevnost Severního Irska. BELFAST , město pyšnící se viktoriánskými budovami. Muzeum TITANIKU, historické centrum vč. extravagantní budovy radnice. MONT STEWART HOUSE - okázalé sídlo rodu Londonderryů s nevídanými interiéry a zahradami. Přes jezero STRANGFORD LOUGH k podvečerní návštěvě městečka DOWNPATRICK - exteriér katedrály Down Cathedral, která je výsledkem 16 století trvajících prací a oprav a zastávka u hrobu sv. Patrika.
10.den (čt): Cesta ze Severního Irska. NEWGRANGE - zastávka v návštěvnickém centru. Přejezd do DUBLINU - hlavní a zároveň největší město Irské republiky, sídlo irských vládců. Prohlídka více jak 1000 let starého města. Trajekt do Anglie, noční přejezd.
11.den (pá): Ráno přejezd do Londýna. Prohlídka významných památek LONDÝNA. Ve večerních hodinách odjezd, noční přejezd kanálu La Manche.
12.den (so): Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem
 • 8x nocleh dle času trajektu (1x hotel – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 7x v soukromí – dvoulůžkové pokoje)
 • 7x polopenzi
 • trajekty do Británie a Irska
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: : 540 Kč)
 • 1/1 pokoj není možný

Zajímavosti

Belfast: Belfast

Birmingham: Birmingham je druhé největší město Spojeného království. Dominantami jsou anglikánská a ...

Cork:

Dublin:

Kerry:

Londýn: Málo hlavních měst hraje tak důležitou roli v kulturním i obchodním životě země jako Londýn. ...

Manchester:

Fotografie

Irsko-domecekIrsko - Gap of Dunloe (2)Irsko -Gap of Dunloe (1)Irsko  Adare 1Irsko  Adare 2Irsko  Adare 3Irsko  Adare 4Irsko  Blarney Castle 1Irsko  Burren dolmen 1Irsko  Burren dolmen 2Irsko  Cliffs of Moher 3Irsko  Cliffs of Moher 9Irsko  Cliffs of Moher 10Severní Irsko  Belfast 1Severní Irsko  Belfast 2Severní Irsko  Belfast 3

Zájezdy - Londýn

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz