Londýn - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Anglie, Wales, Skotsko

Velka Britanie Londyn 07

Tento zájezd do Anglie a Skotska nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti Anglie (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District), hory Skotska, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj., ani zajímavá města Skotska včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v poledních hodinách. Přejezd do Anglie.
2.den (ne): Prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.
3.den (po): YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIANOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.
4.den (út): Skotsko - okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.
5.den (st): EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.
6.den (čt): Zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb.Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT . Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater.Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere.Večerní LIVERPOOL - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawbery Fields, Cavern Club).
7.den (pá): Wales - návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.
8.den (so): STONEHENGE (UNESCO) – prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY – městečko se světoznámou katedrálou. Zastávka v městečku BRIGHTON – mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. 9ti hodinová pauza, v pozdních hodinách odjezd.
9.den (ne): Trajekt na pevninu. Přejezd. Příjezd do ČR v pozdních večerních až nočních hodinách. V případě neočekávané dopravní situace může být 9hodinová pauza přesunuta do jiného místa po trase.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
224-0120.7.-28.7.202420 990,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • přejezd La Manche
  • průvodce
  • 6x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)

Cena nezahrnuje

  • Pro skupinu se předem objednává vstup do Stonehenge (vstup dospělý 19 GBP). Pokud o vstup nemáte zájem, je potřeba toto nahlásit do CK.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 405 Kč)
  • 5x snídaně v hotelu (příplatek: : 875 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: : 6000 Kč)

Zajímavosti

Anglie: Zájezdy do Anglie se již léta nachází v trvalé nabídce cestovních kanceláří. Poznávací zájezdy ...

Brighton:

Edinburgh: Hlavní město Skotska, město s majestátním hradem a drsným větrným podnebím. Pro svůj bohatý ...

Lake district: Lake District je jednou z nejvýznamnějších turistických oblastí Velké Británie i přesto, že leží ...

Liverpool: Přístavní město na sz. Anglie je mnohým známé hlavně jako rodiště členů skupiny Beatles. Je ...

Londýn: Málo hlavních měst hraje tak důležitou roli v kulturním i obchodním životě země jako Londýn. ...

Skotsko: Skotsko zabírá přibližně jednu třetinu ostrova Velká Británie a je druhou největší zemí ...

Stonehenge: Poblíž Amesbury v angl. hrabství Wiltshire najdeme známý prehistorický kamenný monument. Je ...

Wales: Wales je země bohatá na historii i přírodní krásy a kulturou se odlišuje od ostatních zemí ...

Fotografie

SnowdownLondýn - Tower BridgeLondýnSkotsko - EDINBUR3Skotsko - TROSACH2SkotskoStonehenge_P5200101York_minstr1Velka Britanie Londyn 01Velka Britanie Londyn 02Velka Britanie Londyn 03Velka Britanie Londyn 04Velka Britanie Londyn 05Velka Britanie Londyn 06Velka Britanie Londyn 07Velka Britanie Londyn 08Velka Britanie Londyn 09Velka Britanie Londyn 10Velka Britanie Londyn 11Londýn, radnice, the Shard (2)

Zájezdy - Londýn

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz