Londýn - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Velký okruh Irskem

Irsko  Adare 1

Podrobný poznávací zájezd do Irska, země Whisky, Vás provede nádhernou přírodou této země, plnou vřesovišť a tajemných močálů, ale také s nádhernými zahradami, starobylými středověkými hrady a historickými městy a hlavním městem Dublinem, sídlem irských vládců.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd v podvečerních hodinách z ČR.
2.den (pá): Přejezd kanálu La Manche, přejezd do oblasti Birminghamu/Manchesteru, ubytování v hotelu.
3.den (so): Ráno cesta na jihozápad Anglie, přejezd trajektem do Irska (cca 4 hodiny). Po vylodění v Irsku pokračování v cestě do oblasti Killarney. Večer ubytování.
4.den (ne): Dopoledne RING OF KERRY - jedna z nejmalebnějších oblastí Irska, okružní jízda kolem poloostrova Iveragh. Cestou pěkné vesnice, úžasné zátoky, staré hradiště. DERRYNANE NATIONAL HISTORICK PARK - dům Daniela O’Connella s nádhernými zahradami. Výlet v oblasti KILLARNEYSKÝCH JEZER, vodopád TORC. Večerní návštěva KILLARNEY.
5.den (po): Dopoledne BUNRATTY - typický irský hrad a skanzen a dále do oblasti THE BURREN - neobvyklá a drsná divočina. ÚTESY CLIFFS OF MOHER - vyhlídka z útesů až 200 m vysokých, které patří k nejkrásnějším pobřežním úsekům Evropy. Při zpáteční cestě zastávka v romantickém městečku ADARE. Večer návrat na ubytování.
6.den (út): Městečko KENMARE s domky v pastelových barvách. BANTRY HOUSE – sídlo rodu Whiteú, vyniká úchvatnou polohou u zálivu Bantry Bay. Odpoledne BLARNEY CASTLE - snad nejznámější hrad Irska, ke kterému se váže řada pověr a zejména pak proslulý „kámen výřečnosti”. CORK - čilé přístavní město na ostrově mezi rameny řeky Lee.
7.den (st): Centrum oblasti Kerry – městečko TRALEE s větrným mlýnem, impozantní románská katedrála z 12. století v ARDFERT – komplex svatyní s pěkně zachovalými oblouky a vchodem. Odpoledne lehká túra uprostřed hor u GAP OF DUNLOE – půvabná rokle se třemi jezery.
8.den (čt): Přejezd na východ Irska. ROCK OF CASHEL - vápencová skála s pozoruhodnou impozantní zříceninou hradu z 12. st., bývalého sídla keltských králů, který vévodí stejnojmennému městečku. Návštěva raně křesťanského kláštera GLENDALOUGH (založen v 6.st.) v překrásném údolí, jemuž se říká „údolí dvou jezer” či „Irské Delfy”.
9.den (pá): Dopoledne DUBLIN - hlavní a zároveň největší město Irské republiky, sídlo irských vládců. Prohlídka více jak 1000 let starého města. Trajekt do Anglie, noční přejezd.
10.den (so): Ráno přejezd do Londýna. Prohlídka významných památek LONDÝNA. Ve večerních hodinách odjezd, noční přejezd kanálu La Manche.
11.den (ne): Příjezd do ČR ve večerních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
231-0127.6.-7.7.202423 990,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem
 • 7x nocleh dle času trajektu (2x hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 5x v soukromí - dvoulůžkové pokoje v Irsku)
 • 5x polopenzi
 • trajekty do Británie a do Irska
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: : 495 Kč)
 • 1/1 pokoj není možný

Zajímavosti

Cork:

Dublin:

Kerry:

Fotografie

Irsko-domecekIrsko - Gap of Dunloe (2)Irsko -Gap of Dunloe (1)Irsko  Adare 1Irsko  Adare 2Irsko  Adare 3Irsko  Adare 4Irsko  Blarney Castle 1Irsko  Cliffs of Moher 1Irsko  Cliffs of Moher 2Irsko  Cliffs of Moher 3Irsko  Cliffs of Moher 4Irsko  Cliffs of Moher 5Irsko  Cliffs of Moher 6Irsko  Cliffs of Moher 7Irsko  Cliffs of Moher 8Irsko  Cliffs of Moher 9Irsko  Cliffs of Moher 10Irsko  Cliffs of Moher 11Irsko  Cliffs of Moher 12

Zájezdy - Londýn

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz